7/25/2014

#BestFriendsMam newsa!

 Czy rozmawiając z waszą przyjaciółką nie macie takiego odczucia „Damnnn, my naprawdę nie jesteśmy siostrami?”. Czy nie zdarzyło się Wam szukać wspólnych znajomych na FB psiapsióły, którzy są członkami waszych rodzin? Tutaj Was zaskoczę – nie robicie tego bez przyczyny. Naukowcy po przebadaniu 1,5 miliona markerów genetycznych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Marker_genetyczny) stwierdzili, że przyjaciele, którzy nie wskazywali na  biologiczne powiązania są podobni do siebie właśnie pod względem genetycznym. Z naukowego punktu widzenia oznacza to, że nasz kod DNA jest bardziej podobny do Powiernika Naszych Tajemnic niż do przypadkowego człowieka z tej samej populacji. Zatem Przyjaciel jest tak samo podobny do nas genetycznie jak nasz pra-pra-pra-pradziadek J So close!:) Wśród tysięcy ludzi jakich spotykamy na swojej drodze staramy się wybrać tych, którzy są podobni do członków naszej rodziny. Właśnie z przyjaciółmi lepiej nam się współpracuje, spędza wakacje czy robi szalone rzeczy.
Czasami tylko przy nich jesteśmy w stanie pokazać naszą prawdziwą twarz czy uzewnętrznić się, bo to oni mają TO COŚ, co pozwala nam być sobą! 
Zgadzacie się??
Teraz mega ciekawostka - najbardziej podobni jesteśmy do naszych Friendsów pod względem… wyczuwanych zapachów. To wyjaśnia dlaczego wciąż podobają nam się te same perfumy, a śmierdzący koleś sprawie, że w tej samej chwili zrywamy się do ucieczki.
Podobno, gdy porównamy informacje genetyczne dwóch osób możemy określić prawdopodobieństwo tego, że zostaną przyjaciółmi tak samo jak lekarze mogą na podstawie DNA określić czy już niedługo będziemy chorobliwie otyłe. Liczby, liczbami, naukowcy mają swoje skomplikowane sposoby a ja nie potrzebuje modelu, od wyboru przyjaciół SERDUCHO!:)  

Mike już znacie, ale poznajcie Martę i Monikę, znamy się około 11 lat i wiemy o sobie wszystko! Jesteśmy jak siostry! <3

Do nastepnego! 


3 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że bardzo spodobała mi się at notka :) Ja nie wyobrażam sobie życia bez mojej przyjaciółki :D 2 zdjęcie jest cudne! :)

  http://mylifenata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha ja też mam taką genetyczną psiapsiółę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cudowie iec takie prawdziwe przyjaciolki :)

  xxo

  OdpowiedzUsuń

Jesteśmy ciekawe twojej opinii i zdania na tematem tego posta! Dziękujemy za komentarze i obserwacje bloga <3